Poszukujemy i działamy

Aktywuj się

Forum Rozwoju Mazowsza to najważniejsze w regionie wydarzenie warsztatowo-konferencyjne. Umożliwia spotkanie różnych środowisk i networking. Tu dowiadujesz się, jak pozyskać dofinansowanie, jak zdobywać nowe rynki czy jak komercjalizować wyniki pracy naukowej.

To platforma dialogu łącząca przedstawicieli i ekspertów z różnych środowisk: nauki, biznesu, władz samorządowych, organizacji pozarządowych. Pozwala budować relacje i umacniać wzajemne zaufanie między reprezentantami wszystkich wymienionych sektorów. Otwiera przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, wypracowywania nowych rozwiązań i promowania innowacji odpowiadających na wyzwania współczesności.

 

 

Tegoroczna, już ósma edycja Forum odbędzie się 25-26 października 2017 r. na Stadionie Legii w Warszawie. Motywami przewodnimi dyskusji, warsztatów i paneli będą w tym roku współpraca, rozwój i wdrażanie, analizowane w odniesieniu do trzech obszarów: rozwój biznesu, rozwój miast oraz rozwój kapitału społecznego. Wstęp na Forum dla wszystkich uczestników jest bezpłatny, ponieważ wydarzenie finansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Otwórz się

W obszarze biznesu poznasz efektywne strategie pozwalające rozwijać Twój biznes dzięki współpracy z naukowcami. Dowiesz się, jak prowadzić współpracę z korporacjami, żeby uzyskać relację win – win (wygrany – wygrany). Poznasz też zasady budowania ekosystemów innowacji terytorialnej na podstawie współpracy sieciowej: międzybranżowej, międzyklastrowej i międzynarodowej. Eksperci pokażą Ci wprost, skąd i jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy.

 

 

Zajrzyj także do strefy poświęconej zagadnieniom miejskim i poznaj sposoby integracji usług dla mieszkańców. Dowiesz się, jak samorządy wspierają rozwój przedsiębiorczości mikro, małych i średnich firm. Pokażemy, jak Twoja firma może realizować usługi i dostawy.

W sekcji kapitału ludzkiego i społecznego dowiesz się, jak samorządy i przedsiębiorcy mogą wzajemnie odpowiadać na swoje potrzeby względem zatrudnienia i co tak naprawdę oznacza synchronizacja edukacji z rynkiem pracy.

Mocna marka

W ciągu dotychczasowych siedmiu edycji Forum pewne zagadnienia wciąż wracały, bo dotykały spraw istotnych dla Ciebie – przedsiębiorcy, samorządowca, pracownika naukowego, mieszkańca Mazowsza. Najczęstsze dyskusje toczyły się wokół zasad współpracy między biznesem a naukowcami (ośrodkami badawczymi, szkołami wyższymi i placówkami edukacyjnymi). Na Forum pokazywaliśmy, jak efektywnie współpracować w ramach klastrów, jak wyjść ze swoją ofertą za granicę i podbijać nią świat, jak komercjalizować wyniki pracy naukowej. Nad wszystkim czuwał duch szeroko pojętej innowacyjności analizowanej w kontekście np. transferu technologii, wspierania nowatorskich rozwiązań w postaci bonów na innowacje, technologii przyszłości (m.in. przemysł kosmiczny) czy bankowości przyszłości.

Miejsce w programie regularnie zajmowała odpowiedzialna polityka miejska. Tematyka debat była reakcją na zmiany dokonujące się na wielu płaszczyznach funkcjonowania miasta. Popularnymi obszarami były m.in. rewitalizacja, zarządzanie energią, cyfryzacja, mobilność miejska, a także innowacje w transporcie czy usługach. Najważniejsi w procesie zmian zawsze byli i są dla nas ludzie. W odniesieniu do problemów demograficznych poruszane były kwestie dotyczące polityki senioralnej i tzw. srebrnej gospodarki. Uczestnicy Forum poszukiwali innowacji społecznych, zachęcani byli do zawiązywania partnerstw, włączania się w działalność pozarządową.

Co chcemy osiągnąć, organizując Forum?

Zaprojektowaliśmy wydarzenie spójne z celem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Forum prezentuje Mazowsze, jego rozwój – społeczny, innowacyjny, inteligentny i zrównoważony.

Tworzymy optymalne warunki do wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów biznesowych. Pokazujemy dobre praktyki i inspiracje. Promujemy fundusze unijne dostępne dla Mazowsza do 2020 roku. Chcemy dotrzeć do potencjalnych beneficjentów, którzy nie korzystali jeszcze z funduszy unijnych.

A jak wyglądają kulisy?

  • 40 stron wymagań przetargowych
  • 2 dni
  • 5 event menedżerów
  • 400 pozycji w kosztorysie
  • 70 osób z obsługi
  • 60 m2 ekranów diodowych
  • 5 wypożyczalni mebli
  • 650 wymienionych maili z agencją
  • niezliczone inicjatywy

Tylko w ciągu trzech ostatnich edycji Forum przeprowadzono łącznie około 100 debat i sesji tematycznych, których odbiorcami było ponad 9 tys. odbiorców (na miejscu i oglądających transmisję na żywo).

Nasi wykonawcy o nas

„Zaangażowany klient – w przeciwieństwie do stereotypów dotyczących regularnego trybu pracy administracji publicznej, byliśmy miło zaskoczeni zaangażowaniem zespołu ze strony klienta. Telefony i e-maile pracowały nawet w środku nocy, odbyliśmy niezliczone spotkania i wizje lokalne w miejscu wydarzenia”.

„Elementy scenograficzne – mocno innowacyjne i wspierające networking: chcąc dokładnie spełnić wymagania przetargowe, musieliśmy podjąć współpracę aż z pięcioma firmami dostarczającymi meble z całego kraju”.

„Komunikacja i podział zadań – Bez wątpienia była to doskonała lekcja współpracy, podziału i delegacji zadań zarówno dla organizatorów jak i pracowników Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych”.

FRM 2017

10 debat, kilkadziesiąt prezentacji i warsztatów z udziałem ponad 80 ekspertów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy

 

Dla przedsiębiorców
Czy wiesz, jak zarządzać swoją marką, mądrze wykorzystać improwizację w biznesie, odnaleźć się w świecie IT? Co może dać Ci networking? Jeśli chcesz być liderem w swojej branży, musisz być o krok do przodu przed innymi. Znać trendy, tendencje i kierunki rozwoju. Forum Rozwoju Mazowsza daje Ci wiedzę i od razu pozwala ją wykorzystać w praktyce. Szukaj warsztatów m.in. dotyczących finansowania innowacji oraz informacji o konkursach i programach, które pozwolą Ci urzeczywistnić Twoje projekty.

footer 8FRM

Skorzystaj w przyszłości

Jeśli chcesz zostać naszym wystawcą, partnerem, prelegentem, patronem medialnym, zgłoś się do nas. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ponieważ finansujemy je ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Zachęcamy do zapisywania się do  powiadomień o aktualnych naborach ogl_nabory, a także do prenumeraty newslettera newsletter RPO WM 2014-2020
(informacje o konkursach, szkoleniach i spotkaniach informacyjnych).